NeoControl logo
Co to jest NeoControl?

NeoControl - fakty

Co to jest inkontynencja?
Układ moczowy
Pytania i odpowiedzi

Słownik pojęć
Organizacje i stowarzyszenia
Dzienniczek mikcji
Lady holding glassesCo to jest system terapii dna miednicy NeoControl®?

System terapii dna miednicy NeoControl® jest efektywną, bezbolesną i nieinwazyjną metodą leczenia nietrzymania moczu.

Czy NeoControl® został zatwierdzony jako metoda leczenia nietrzymania moczu?

NeoControl® został zaaprobowany przez FDA (U.S. Food and Drug Administration) w 1998 roku do leczenia wysiłkowego i mieszanego nietrzymania moczu oraz trzymania moczu z parć naglących u kobiet.
W 1999 roku NeoControl® otrzymał pierwsze europejskie certyfikaty.
W Polsce urządzenie zostało zarejestrowane w 2003 roku.

Na jakiej technologii opiera się NeoControl®?

Technologia ta nazywa się: Pozaustrojowe Unerwienie Magnetyczne (ExMI™).

Co to jest ExMI™?

ExMI™ jest oparte na fundamentalnej zasadzie indukcji magnetycznej.
W 1831 roku Michael Faraday udowodnił, że strumień elektryczny może być sprowokowany w ośrodku przewodzącym poprzez zmienne czasowo pole magnetyczne. Technologia ExMI jest wysoce subtelną aplikacją tej fundamentalnej zasady fizyki, stworzona aby pomóc lekarzom w rozwiązywaniu problemów związanych z nietrzymaniem moczu.

Mówiąc prosto: ExMI wywołuje impuls nerwowy w rejonie dna miednicy, powodując skurcz mięśni dna miednicy.

Jak działa NeoControl®?

NeoControl® wykorzystuje impuls pola magnetycznego do stymulacji nerwów dna miednicy, co w rezultacie trenuje mięśnie odpowiedzialne za funkcje pęcherza, wzmacniając zarówno ich siłę jak i wytrzymałość.
Pacjenci przechodzą bezbolesne, nieinwazyjne zabiegi.
W trakcie siedzenia wygodnie w krześle zabiegowym pacjent doświadcza naprzemiennie skurczów i rozluźnienia mięśni.

Jak wygląda NeoControl®?

NeoControl® składa się z dwóch głównych komponentów: z jednostki sterującej i krzesła zabiegowego. W cześć składową jednostki sterującej wchodzi: interfejs operatora, podstawowy system sterowania oraz generator impulsów. Jednostka sterująca jest umieszczona obok krzesła zabiegowego. Samo krzesło zabiegowe przypomina wyglądem zwykły fotel, posiada też wbudowaną głowicę terapeutyczną. To właśnie głowica terapeutyczna wytwarza pole magnetyczne, a odpowiednio ukształtowane krzesło ułatwia odpowiednie umiejscowienie pacjenta.

Jak długo trzeba czekać na rezultat terapii NeoControl®?

Rezultat jest indywidualny dla każdego pacjenta z osobna, jakkolwiek w większości przypadków pacjent powinien zauważyć poprawę po 3 tygodniach.

Jaki jest wskaźnik pacjentów leczonych za pomocą NeoControl®?

Dane z badań klinicznych wskazują iż około 50% kobiet leczonych zanotowało całkowite wyleczenie, a kolejne 30% odnotowało znaczną poprawę stanu zdrowia. To wielki sukces.

Ilu pacjentów było dotychczas leczonych za pomocą NeoControl®?

Już ponad 2.800.000 razy pacjenci cierpiący na różnego rodzaju nietrzymanie moczu zostało poddanych leczeniu za pomocą NeoControl®.

Jakie to uczucie być leczonym za pomocą NeoControl®?

Podczas siedzenia w wygodnym krześle pacjent odczuje, że jego mięśnie zaciskają i rozluźniają się na przemiennie. Pacjent może też odczuwać lekkie drżenie bądź stukot. W niektórych przypadkach pacjent może odczuwać, że jego mięśnie są słabsze, ale to chwilowy efekt ich zmęczenia.

Czy NeoControl® działa na każdy rodzaj nietrzymania moczu?

NeoControl® został zaaprobowany przez FDA - U.S. Food and Drug Administration do leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu, mieszanego nietrzymania moczu oraz nietrzymania moczu z parć naglących u kobiet. Nie jest przeznaczony do leczenia nietrzymania moczu z przepełnienia. Pacjent powinien się zwrócić do lekarza prowadzącego, aby dowiedzieć się, czy NeoControl® jest dla nich odpowiednią formą leczenia.

Czy NeoControl® jest zachowawczą terapią lecząca nietrzymanie moczu dającą długoterminowe pozytywne rezultaty?

NeoControl® jest stosunkowo nową metodą leczenia. Obecne opracowania długoterminowych wyników wskazują, że pacjentki pozostają zadowolone z efektów terapii po 18 miesiącach po odbytym leczeniu. Oceny wieloletnie na dużych grupach pacjentek są w toku.


Pacjenci
Lekarze
Informacje

Dystrybutorem urządzenia NeoControl w Polsce jest firma "AMARO" w Szczecinie
tel: 91+8854654
fax: 91+8854688
tel. kom: 505 110 312
neocontrol@neocontrol.pl