NeoControl logo
Co to jest NeoControl?
Zalety NeoControl
NeoControl - fakty
Napisz do nas

Co to jest inkontynencja?
Układ moczowy
Pytania i odpowiedzi

Słownik pojęć
Organizacje i stowarzyszenia
Dzienniczek mikcji
Lady holding glassesNeoControl® zmienia sposób w jaki lekarze leczą nietrzymanie moczu

Kobiecy system urologiczny jest bardzo skomplikowany i wiele czynników może być przyczyną nietrzymania moczu. Jakkolwiek zdecydowana większość problemów z trzymaniem moczu jest spowodowana osłabieniem mięśni, które normalnie odpowiadają za prawidłową pracę pęcherza.
Badaniami klinicznymi zostało potwierdzone, iż nieinwazyjna terapia NeoControl® jest efektywna w odbudowaniu siły i wytrzymałości mięśni dna miednicy i sprzyja odzyskaniu możliwości trzymania moczu.

NeoControl® jest nadzieją dla tych pacjentów u których nietrzymanie moczu spowodowane jest osłabieniem mięśni, jako że może pomóc w odzyskaniu kontroli nad trzymaniem moczu bez operacji, inwazyjnych sond, leków bądź stymulacji elektrycznej.

NeoControl® w porównaniu z terapiami zachowawczymi

Ze wszystkich terapii odbudowujących siłę i wytrzymałość mięśni dna miednicy, tylko NeoControl® jest nieinwazyjny, bezbolesny i nie wymaga aktywnego uczestnictwa pacjentów.

Ćwiczenia Kegla oraz ćwiczenia Kegla w połączeniu z biofeedback'iem są najczęściej stosowaną formą leczenia nietrzymania moczu. Obie techniki wymagają całkowitego zaangażowania pacjentów, nauki izolacji mięśni dna miednicy i opanowania umiejętności w ich zaciskaniu. Pacjenci muszą wykonywać ćwiczenia regularnie i konsekwentnie aby uzyskać korzystny efekt kliniczny. NeoControl® nie wymaga aktywnego uczestniczenia pacjenta w terapii. Wykonuje całą pracę za pacjenta trenując mięśnie w sposób, którego pacjent samodzielnie nigdy nie osiągnie.

Stymulacja elektryczna (E-STIM) to kolejna technika używana do wywoływania skurczów mięśni dna miednicy. Terapia ta wymaga włożenia wewnątrzpochwowej lub doodbytniczej elektrody przez które jest wysyłana seria elektrycznych impulsów. Terapia NeoControl® nie wymaga wkładania żadnych urządzeń bądź elektrod do ciała, nie wykorzystuje też prądu. NeoControl wysyła magnetyczne pole do mięśni dna miednicy pacjenta powodując ich wzmocnienie, co prowadzi do odzyskania kontroli nad trzymaniem moczu.

NeoControl® w porównaniu do operacji

Dla niektórych pacjentów operacja może być jedyną opcją wyleczenia problemu nietrzymania moczu. Po całkowitej ocenie stanu pacjenta, lekarz badający zasugeruje najlepszą możliwą opcje leczenia. NeoControl® jest polecany pacjentom z dużym ryzykiem pooperacyjnym, z przeciwwskazaniami do operacji, bądź pacjentom, u których leczenie zachowawcze da najlepsze rezultaty.
NeoControl® oferuje pacjentom nieinwazyjną alternatywę do operacji pozwalając uniknąć długiego okresu rekonwalescencji, a także efektów ubocznych.

NeoControl® w porównaniu do leków

W ostatnich latach pojawiła się znaczna ilość leków leczących specyficzne rodzaje nietrzymania moczu, takie jak na przykład nadreaktywny pęcherz.
W przeciwieństwie do leków system NeoControl® leczy wiele rodzajów nietrzymania moczu (wysiłkowe, mieszane i nietrzymanie moczu z parć naglących) bez jakiegokolwiek ryzyka pojawienia się efektów ubocznych.
Dodatkowo - w przypadku leków - wymagane jest ich branie przez długi okres aby podtrzymać stan poprawy, podczas gdy NeoControl® wymaga od pacjentów maksymalnie tylko 2-miesięcznego uczestnictwa w zajęciach terapeutycznych.
Strona główna
Pacjenci
Lekarze
Informacje

Dystrybutorem urządzenia NeoControl w Polsce jest firma "AMARO" w Szczecinie
tel: 91+8854654
fax: 91+8854688
tel. kom: 505 110 312
neocontrol@neocontrol.pl