NeoControl logo
Co to jest NeoControl?
Zalety NeoControl
NeoControl - fakty
Napisz do nas

Co to jest inkontynencja?
Układ moczowy
Pytania i odpowiedzi

Słownik pojęć
Organizacje i stowarzyszenia
Dzienniczek mikcji
Lady holding glasses

What is NeoControl?

NeoControl® jest niechirurgiczną metodą leczenia wysiłkowego i mieszanego nietrzymania moczu oraz nietrzymania moczu z parć naglących u kobiet.
NeoControl® oferuje unikalne korzyści terapeutyczne.
W przeciwieństwie do innych terapii NeoControl® trenuje wszystkie mięśnie dna miednicy w celu odbudowy ich siły oraz wytrzymałości pomagając w ten sposób odzyskać kontrolę nad pęcherzem.
Wszystko to odbywa się w czasie, gdy pacjent siedzi całkowicie ubrany na wygodnym krześle terapeutycznym.

Technologia, która umożliwia ten sposób leczenia to Pozaustrojowe Unerwienie Magnetyczne (ExMI™). Metoda ta została zaaprobowane przez U.S. Food and Drug Administration (FDA) w 1998 roku. NeoControl® jest pierwszym produktem wykorzystującym technikę ExMI™. Proces jest podobny do treningu mięśni metodą Kegla mającego na celu wzmocnienie muskulatury dna miednicy. Profesjonalny trening Kegla, bądź ćwiczenia Kegla w połączeniu z technikami biofeedback mogą przywrócić możliwość trzymania moczu, ale kobiety często wykonują te ćwiczenia nieprawidłowo, niekompletnie bądź zaniedbują je w ogóle.
W trakcie terapii NeoControl® system wykonuje ćwiczenia za pacjenta z większą efektywnością, do której pacjent nie byłby sam zdolny. Nie wymagane jest żadne aktywne uczestnictwo.

Jak działa NeoControl®?

Jest to naprawdę proste. Technologia ExMI™ wytwarza pulsacyjne pole magnetyczne.
Aby być leczonym pacjent po prostu siedzi w krześle zabiegowym usadowionym tak, aby pole magnetyczne było nakierowane na mięśnie dna miednicy.
Mięśnie dna miednicy zaciskają się i rozkurczają wraz z każdym impulsem, który trenuje je tak, jak ćwiczy się każdy inny mięsień w ciele człowieka. Różnica jest taka, że to nie mózg kontroluje skurcze a NeoControl®.
Jednym z określeń NeoControl® może być: "maszyna do automatycznego treningu mięśni metodą Kegla".

Leczenie za pomocą NeoControl®

Przed przeprowadzeniem terapii NeoControl®, pacjent musi być dokładnie zbadany przez lekarza, aby upewnić się, że jego problem kontroli mikcji może być rozwiązany przez terapię NeoControl®.
W momencie ustalenia, iż przyczyną nietrzymania moczu jest słabość mięśni dna miednicy, NeoControl® może być przepisany jako forma leczenia tej przypadłości. Zabiegi odbywają w gabinecie lekarskim, a pacjenci pozostają w swoim ubraniu.

Podczas terapii pacjent siedzi w krześle zabiegowym. Zabiegi, które odbywają się minimum 2 razy w tygodniu, są bezbolesne i trwają około 25 minut. Okres terapii może trwać do 8 tygodni w zależności od stanu mięśni dna miednicy w momencie rozpoczęcia terapii.
Badania naukowe wykazały, że odbudowa muskulatury dna miednicy za pomocą NeoControl® to efektywny sposób odzyskania możliwości trzymania moczu.
Pacjenci leczeni za pomocą NeoControl® odczuwają znaczną poprawę jakości życia.

W momencie, kiedy pacjent ukończy serię zabiegów za pomocą NeoControl® i odzyska możliwość trzymania moczu lekarz prowadzący doradzi pacjentowi jak utrzymać ten efekt za pomocą odpowiedniej diety oraz odpowiednich ćwiczeń, aby całkowicie pozbyć się obawy powrotu tej kłopotliwej dolegliwości.
Szkolenie wspomagające w tym zakresie będzie przeprowadzała także dyplomowana pielęgniarka w trakcie terapii.

Terapia NeoControl® nie jest odpowiednia dla każdego pacjenta.
Twój lekarz zadecyduje, czy terapia za pomocą NeoControl® jest przeznaczona właśnie dla Ciebie.

Cztery kroki do sukcesu

  1. Sama zadbaj o stan swojego pęcherza. Nikt tego nie zrobi za Ciebie.
  2. Dowiedz się o wszelkich możliwościach leczenia nietrzymania moczu.
  3. Porozmawiaj z lekarzem, który jest zaznajomiony ze wszystkimi możliwymi terapiami leczenia nietrzymania moczu.
  4. Zacznij działać – nie musisz już dłużej cierpieć. NeoControl® może być tym czego szukasz.Strona Główna
Pacjenci
Lekarze
Informacje

Dystrybutorem urządzenia NeoControl w Polsce jest firma "AMARO" w Szczecinie
tel: 91+8854654
fax: 91+8854688
tel. kom: 505 110 312
neocontrol@neocontrol.pl